12 Ocak 2015 Pazartesi

8. AY BİTTİİİİİİSelammmm Nildamız 8. ayını bitirdi.Artık her şeyi anlamaya cevap verme aşamalarına geldik.Emekleyemiyoruz ama karnımızın üzerinde ve dönerek istediğimiz her yere ulaşabiliyoruz..
 6.ayından bu yana yazamamıştım bloguma.Nedeni basit hastalıklar...Grip denen illet bir bulaştı tam iyileşti derken tekrarladı. Bayağı sarstı güzel kızımı. Diş çıkaracak zannederken griple boğuşuyormuş.Premature doğum olduğu için mi yoksa ırsi olduğu için mi bilmiyorum dişlerimiz 8.ayda da çıkmadı.Bana çekmiş anlaşılan :)

Şu gülüşe bir bakın :) çok sevimli oldu bu aralar...


Havalar güzelken dışarıya çıkarmaya çalışıyorum.Güneşi gördüğümüzde sıkı sıkı giydirip hava aldırıyoruz.
Evi hiç sevmiyor sürekli camdan verandaya bakıp dışarıyı işaret ediyor. Allahtan verandada eğlenebileceği bir kedi varda hayat kurtarıyor çoğu zaman ...AAaaa pisi pisi varmış aaaa miyav gelmiş aaaa Nilda bak kedicik ne yapıyor....


 6. ayımıza girince ek gıdalara da geçiş yapmıştık.Kolay oldu alışma süreci.Biberonla süt içmeyi pek sevmiyor yemek yemeyi tercih ediyor.Zaten anne sütünü  de bu süreçte bırakmıştı grip olunca nefes alamıyordu emerken...Serum fizyolojik asist peditus tonimerbaby geçici süre iyi geliyor sonra tekrarlıyor soğuk algınlığı..Bu süreçte katı gıdalara da başladık iyi oldu bir bakıma.Anne sütünü sağıp buzdolabına koymuştum 7 ay idare etti fındık hanımı.
 İlk olarak ev yapımı yoğurt ,hurma-kayısı püreli irmikli muhallebi,daha sonra bebek bisküvisi tabisi de kendi yaptığımdan başladık.En sevdiği evde ekmek yaptığımda kemirmek oluyor.Et suyuna sebze çorbalarına da bayılıyor.Bal kabağı çorbası ayrı bir lezzet,brokoli kokusunu sevmesek de tadını sevdik biz.

HURMALI  BEBE BİSKÜVİSİ YAPIMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

 Böyle minik kavanozlara hazırlıyorum yoğurt ve pürelerini. Taze taze yedirmeyi seviyorum.Ama ertesi gün doktora yada ananesine gideceksek geceden hazırlayıp kavanozluyorum herşeyini.


Et sularını da hazırlayıp kağıt bardaklara koyuyorum buzlukta saklıyorum.Her çorbasını bu et sularıyla yapmaya özen gösteriyorum. 8. ayımıza girince kıyma ve balığa da yer verdik menümüzde. 

 Saçlarımız yeni yeni çıkıyor her gören önce erkek bebek zannedip öyle seviyor:) Üzülmüyorum çünkü ben onun bu güne kadar gelip yaşadığı için her güne şükrediyorum.Hem baksanıza ne kadar da cimcime...Ayağında çorap tutmuyor hemen ağzına götürüp çıkarıyor yada örümcekte gezerken üzerine basıp çıkartıyor...Evde külotlu çorap giydirerek çözüm bulduk...
 Abisiyle bilgisayar oynamaya daha doğrusu Serkanımın oyunlarını bozmaya bayılıyor fındık hanım...Televizyon izlettirmiyorum gündüzleri fakat akşam babamız gelince açılıyor .Neyse ki dikkatli bakmıyor ya da biz hemen ilgisini değiştiriyoruz.
 Doktorumuzu da  değiştirdik artık. Egepol hastanesine devam ediyorduk ama urla devlet hastanesi sadece 5 dakika uzaklığıma taşınınca burayı tercih ettik.Aslında doktorunun gereksiz verdiği tüm yeni çıkan para tuzağı gıda takviyesi adı altında satılan (ki fahiş fiyata )  saçma sapan ilaçlardan fayda görmeyince böyle bir yol seçtik.
 işte hastanede sıra beklerken...Sümeyra ablamız sağolsun hemen herşeyimizle ilgileniyor.Yine grip olduk burunlar bir felaket dişlerde başlamış salyalar da akıyor ...Tüm kazaklarımaza burnunu siliyor herşey batıyor olsunnnnn....


 Saç bandını takınca kıza benzedik dimi....
uykusu gelince pijamaları giyip biberonu da elimize alıyoruz ninnimizi de kendimiz söylüyoruz eeeee eeee eeeeee...Nildaya eeeeee....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder